bip.marki.pl facebook.com youtube.com

Centrum Wspierania Rodzin- POMOST

Centrum Wspierania Rodzin POMOST powstał z idei rozbudowy istniejącego od 2017r. Mareckiego Punktu Pomocy Dziecku i Rodzinie, świadczącego nieodpłatne wsparcie psychologiczne i psychoterapeutyczne dla mieszkańców Marek. MPPDiR realizując swój cel ukazał z biegiem lat skalę zapotrzebowania mieszkańców na usługi wsparcia psychicznego.

Nasza poradnia została otwarta w 2024r. w ramach działalności Ośrodka Pomocy Społecznej w Markach. Kontynuuje ona cele realizowane przez MPPDiR, jednak z pomocą liczniejszego grona specjalistów możemy to robić bardziej efektywnie.

Naszym celem jest specjalistyczne i interdyscyplinarne wspieranie mareckich dzieci i młodzieży znajdujących się w kryzysie psychicznym wraz z ich rodzinami. Wspieramy też osoby dorosłe, które z różnych powodów potrzebują wsparcia specjalistycznego. Staramy się wstępnie zdiagnozować przyczynę zgłaszanych trudności i w miarę możliwości oferować oddziaływania pomocowe. W sytuacji gdy zalecane są rozwiązania przekraczające nasze kompetencyjne możliwości to zachęcamy do korzystania z innych placówek specjalistycznych (np. poradnie psychologiczno-pedagogiczne, poradnie zdrowia psychicznego, poradnie leczenia uzależnień itp.)

W naszej pracy staramy się współpracować z pracownikami OPS, szkół, sądów i innych osób mogących wesprzeć proces przezwyciężenia zaistniałego kryzysu.

Zapraszamy do zapisów- LINK DO STRONY

grafika ilustracyjna

Zdjecia: Pixabay.com
BYCHOWSKI - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry