bip.marki.pl facebook.com youtube.com

Terapia rodzinna

Poniżej przedstawiamy sylwetki naszych psychoterapeutów 

Piotr Romanowski

psycholog oraz certyfikowany psychoterapeuta Europejskiego Stowarzyszenia Psychoterapii. Posiada również tytuł specjalisty w dziedzinie psychoterapii dzieci i młodzieży potwierdzony Państwowym Egzaminem Specjalizacyjnym w dziedzinie ochrony zdrowia. Ukończył 4-letnie Studium Terapii Rodzin organizowane przez Stowarzyszenie OPTA w Warszawie oraz Szkołę Trenerów BAZA w Krakowie.

Od początku swojej drogi zawodowej skupia się na wspieraniu młodzieży i dorosłych doświadczających różnego rodzaju kryzysów. Większość swojej aktywności zawodowej poświęca na wspieranie rodzin w głębokim kryzysie, w tym sytuacji ograniczenia władzy rodzicielskiej przez sąd. W przeszłości miał możliwość rozwijać swoje umiejętności m. in. w warszawskich Poradniach Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, Specjalistycznej Poradni dla Rodzin w Lublinie, Pogotowiu Opiekuńczym Nr 1 w Warszawie, w Centrum Medycznym Medyk w Rzeszowie oraz na oddziałach psychiatrycznych w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. Nieustannie rozwijane umiejętności, wiedza i praktyka, pozwalają mu coraz skuteczniej wychodzić naprzeciw potrzebom osób poszukujących wsparcia psychologicznego. Pracuje pod stałą superwizją dwóch certyfikowanych superwizorów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

 W Mareckim Punkcie Pomocy Dziecku i Rodzinie w Markach przy ul. Kościuszki 39a w Markach udziela konsultacji i poradnictwa psychologicznego dla młodzieży oraz osób dorosłych. Prowadzi systemową terapię rodzin i par oraz psychoterapię indywidualną ograniczoną w czasie.

Zapisy pod nr tel. 725 700 750 oraz za pośrednictwem e-mail: psycholog@opsmarki.pl

Katarzyna Sernawit

  • Absolwentka SWPS na kierunku społeczna psychologia kliniczna.
  • Ukończyła Szkołę Treningu i Warszatatu Psychologicznego w Ośrodku Intra (kurs podstawowy uznawany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne w procesie certyfikacji trenerów) 
  • Ukończyła Szkołę Terapii Seksualnej w Centrum Terapii Lew Starowicz (szkolenie posiada akredytację Instytutu Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego i pozwala na uzyskanie punktów wymaganych do Certyfikatu Seksuologa Klinicznego PTS.)
  • jest uczestnikiem czteroletniej Szkoły Psychoterapii prowadzonej przez Ośrodek Intra.
  • Ponadto odbyła m.in Kurs „Neuropsychologia kliniczna” (CBT), Program „Fastryga” (diagnoza i terapia dzieci z FAS), Kurs terapii metodą INPP, Alternatywne Formy Komunikacji (AAC) – Makaton, poziom podstawowy (certyfikat).

Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z rodzinami zastępczymi, adopcyjnymi i biologicznymi zagrożonymi odebraniem dzieci.  Specjalizuje się w  diagnostyce i terapii dzieci i młodzieży z trudnościami rozwojowymi (głównie dzieci z FAS), realizacją programów terapeutycznych. Jako edukator Kampanii „Ciąża bez alkoholu” prowadziła szkolenia dotyczące Alkoholowego Zespołu Płodowego (FAS). Współpracowała z OPS Warszawa-Śródmieście udzielając konsultacji indywidualnych dla rodzin zastępczych.

Aktualnie związana z Centrum Terapii Lew – Starowicz. Prowadzi też Ośrodek Wsparcia i Pomocy Psychologicznej ALTER.

W Mareckim Punkcie Pomocy Dziecku i Rodzinie w Markach  świadczy usługii terapii dla osób doznających przemocy i udziela konsultacji psychologicznych.

zdjecie

Zdjecia: Pixabay.com
ACTIVENET - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry