bip.marki.pl facebook.com youtube.com

Preferencyjny zakup węgla

Ważna informacja dla mieszkańców zainteresowanych kupnem węgla po preferencyjnej cenie od gminy

Szanowni Państwo,

Ośrodek Pomocy Społecznej w Markach (dalej OPS), jako jednostka zajmująca się obsługą wniosków na zakup węgla po preferencyjnej cenie od gminy, po ustaleniach z Urzędem Miasta Marki, informuje, że mieszkańcy zgłaszający się do składu węgla przy ul. Chudoby 3 w Warszawie z dokumentem uprawniającym do zakupu, wystawionym przez OPS na (dotychczas wskazany przez Polską Grupę Górniczą S.A. - dalej PGG) groszek (na składzie Gmina będzie miała wyłącznie Karlik Ekogroszek) chcący zakupić groszek, mogą kupić ekogroszek na zaświadczenie wydane przez OPS.

Natomiast jeśli mieszkaniec będzie chciał zakupić orzech, to należy poprawić wniosek i uzyskać korektę pisma OPS (Informacji) uprawniającej do zakupu na preferencyjnych warunkach danego rodzaju węgla (sortymentu).

Obecnie OPS wystawia informacje dla mieszkańców na karlik ekogroszek lub groszek/ekogroszek, orzech, a także kostkę.

Gmina Miasto Marki złożyła zamówienie w PGG na następujące sortymenty:

Kolejna sytuacja, w której należy poprawić wniosek i uzyskać korektę pisma OPS uprawniającego do zakupu węgla na preferencyjnych warunkach, to sytuacja, w której w piśmie mieszkaniec ma wskazaną do zakupu określoną ilość węgla, a ma chęć kupić mniej lub więcej. Wówczas również powinien wrócić do OPS celem korekty zapotrzebowania dot. ilości i może mu zostać wydane tyle węgla, ile będzie miał w piśmie.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z OPS: 22 761 91 77.

Sprzedażą węgla w imieniu Gminy Miasto Marki zajmuje się:

Kabo Trans Bogdan Kamiński z siedzibą przy ul. Chudoby 3 w Warszawie (tel. 603 500 173).

Dany rodzaj dostępnego węgla (karlik ekogroszek lub orzech lub kostka) będzie sprzedawany za 1 900,00 zł za tonę (koszt transportu ze składu węgla do mieszkańców pokrywają mieszkańcy).

Według danych zawartych na stronie internetowej PGG sortymenty jakie ma otrzymać Gmina Miasto Marki mają następujące uziarnienie:

  • karlik ekogroszek: uziarnienie 6-25 mm,
  • orzech: uziarnienie 25-80 mm,
  • kostka: uziarnienie 80-200 mm.

źródło: marki.pl

16 grudnia 2022
Aktualności

grafika ilustracyjna

Zdjecia: Pixabay.com
BYCHOWSKI - projektowanie stron internetowych - Marki, Warszawa

skocz do góry